První Symfony workshop pro začátečníky je za námi

První Symfony workshop pro začátečníky je za námi

V sobotu 13.8.2016 jsme pro vás uspořádali první Symfony Workshop a zpětně si troufnu tvrdit, že snad i úspěšně :-) Dorazilo 12 zájemců, kteří dali svojí sobotu všanc naději, že se dozví něco nového ze světa Symfony. Začali jsme v 10h a pro dopolední část připravil Martin Jedlička přednášku o základních principech a komponentách Symfony. Pokusili jsme se vysvětlit především ty části, které mátly i nás při našich začátcích se Symfony, nebo jsme nepoužívali správně. Největší důraz jsme kladli na vysvětlení principů Dependency Injection a co to je Service Container. Pomáhaly nám i otázky z publika, takže jsme snad pár nejasností skutečně objasnili.

Poté následovala přestávka, společný oběd, rychlý pokec a mohli jsme se pustit do praktické části :-)

V ní jsme začali instalací Symfony a vytvořili jsme si první projekt. Na vyzkoušení základních principů, které předtím Martin popisoval v teoretické části jsem připravil koncept velmi jednoduché aplikace pro ukládání kontaktů do databáze. Tu jsme si naprogramovali a vyzkoušeli si tak práci s Controllery, Action, Routování, práci s twigem, Entitami, formuláři, a validaci dat z formulářů. Nadefinovali jsme si i vlastní službu pro práci s databází přes Doctrine a tu jsme volali přes Service Container.

Odezva byla kladná, takže nám nevzala chuť do dalších přednášek a akcí :-)

Pokud vás mrzí, že jste u tuto akci přišli, tak nám dejte vědět a zkusíme najít další vhodný termín. Rádi bychom připravili přednášky i pro zkušenější vývojáře v PHP s tématy jako testování reálných aplikací, vaše struktura kódu a projektu, nasazování produkčních verzí atd. Určitě bude i něco pro zájemce o NodeJS a asynchronní programování.

Chcete mít jistotu, že vám žádná naše akce neuteče? sledujte náš Facebook, nebo Twitter – všechny akce budeme vyhlašovat vždy s dostatečným předstihem :-)

Pár ilustračních fotografií

workshop1

workshop2

workshop3

Napsat komentář